08.06.2018 – Cuma

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

 

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın üniversite yapılanması olarak faaliyet gösteren Genç Finans Kulüp’te de yeni dönem. Yeni Başkan Demet Akman ve yeni Yönetim Kurulu liderliğinde hedeflerini belirleyen Genç Finans Kulüp üyeleri başarıya doğru adımlarını atmaya başladılar bile.

04.06.2018 – Pazartesi

Finans dünyasının köklü ve önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın olağan mali genel kurulunda sektörün önemli isimleri yönetime girdi.

 

 

 

 

 

 

18.05.2018 – Cuma

Finans dünyasının önde gelen isimleri 09 Mayıs Çarşamba akşamı, Les Ottomans Otelde Finans Kulüp’ün düzenlediği gecede bir araya geldi.
Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın Les Ottomans Oteli’nde düzenlemiş olduğu, ‘Finans Kulüp Buluşması’ davetine İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ersin Özince, Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Hayri Çulhacı gibi banka ve finansal kurum üst yöneticileri, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Nazım Erken, Sn. Prof. Dr. Emre Alkin gibi önde gelen akademisyenler ile BDDK, SPK, Hazine gibi kurumlarımızın önceki başkanları ile Sn. Şeref Oğuz ve Sn. Hakan Güldağ gibi finans ve ekonomi basınının önde gelen isimleri katıldılar.

 

 

 

21.02.2018 – Çarşamba

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Avrupa Birliği Erasmus+ çerçevesinde hazırlanan, Ulusal Ajans tarafından kabul edilerek yürürlüğe giren KOBİ Akademisi Projesi’nin açılış toplantısı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) gerçekleştirildi.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN KATILIM

Açılış toplantısına ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Başkent Üniversitesi’nden akademisyenler Doç. Dr. Okan Yeloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Soner Gökten, MKV Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Dilek Volkan, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Genel Sekreteri Ferhan Kaptan, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Proje Koordinatörü Onur Özkan, Finlandiya’nın Turku Üniversitesi’nden akademisyenler Timo Holopainen ve Jassi Oho, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Caner Urhan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası AR-GE ve Proje Sorumlusu Sevil Oyur katıldı. 

 

 

 

 

 

21.02.2018 – Çarşamba
 
Finans Kulüp, bu yıl eylül ayının 3. haftasını “Türkiye Finans Haftası” olarak ilan ederken sektör çalışanlarını çatısı altında birleşmeye davet ediyor.

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı ya da hepimizin bildiği adıyla Finans Kulüp, yolu finanstan geçen her finans profesyonelinin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Finans Kulüp’ün kapılarını sonuna kadar açtıklarını ve çalışanların sesi olmak istediklerini anlatan yeni Başkan Dr. Önder Halisdemir, “Bu geniş çatının ortak paydası ‘finans geçmişi’ olacak. ‘Finans Profesyoneli’, bankacısından gazetecisine herkes olacak. Bir finans kuruluşu çalışanı da, kamunun veya özel sektörün mali bölümünde çalışan bir kişi de Finans Kulüp çatısı altında buluşabilecek” dedi. 

 

 

 

 

 

Finans kulüp, üyelerinin ilgi alanlarından oluşan birbirinden renkli ve eğlenceli hobi alt kulüplerinde liderlik edecek, bu alanda uzman benim diyen başkanlarını arıyor.

 

 

 

 

 

8 Kasım 2017 tarihinde yapılan genel kurulda Finans Kulüp’teki başkanlık bayrağını Dr. Önder Halisdemir’e devreden Sn. Tevfik Altınok’un Yönetim Kurulu kararı ile Finans Kulüp Onursal Başkanı olmasına karar verildi.

 

 

 

 

 

Finans sektörünün en köklü ve etkin oluşumlarından biri olan ve aynı zamanda Finans Profesyonelleri’nin 30 yıldır tek sivil toplum organizasyonu olan Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Başkanlığı’na 8 Kasım 2017’de yapılan genel kurul sonrası Dr. Önder Halisdemir seçildi.