Türk Finans sektörünün ve finans yöneticilerinin gelişimi ve dayanışması amacıyla 1986 yılında Finans Kulüp Derneği olarak kurulduk. 1995 yılında Vakıf statüsüne geçerek ve Bakanlar Kurulu kararı ile ülkemizin ismini önümüze katarak “Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı” adını aldık. Daha o dönem Pera Palas toplantılarına katılan özel ve kamu sektöründe çalışan sektör profesyonellerinin, finansal serbestleşme sürecinde ortaya çıkması düşünülen yeni kurumlar ve yasal düzenlemelerde piyasa oyuncularına ve kamu otoritelerine dönük faaliyetleri sistematik bir şekilde yürütebilme amacı belirgin olmuştu.

Türkiye Finans Konseyi, İstanbul Finans Merkezi projesinin fikir geliştirme ve piyasa ile paylaşıma geçmesi geçmiş dönemdeki çalışmalarımızdan bazılarıdır. Vakıf toplantılarımızda bugüne kadar Başbakan ve Bakan düzeyinde birçok konuşmacı ağırladık. Finans konusunda aydınlatıcı bilgiler, raporlar ve görüşler akademisyen ve piyasa katılımcılarının yer aldığı birçok fikir platformlarımızda geliştirilmiştir. Vakfımız yayınlarından olan “Maliye ve Finans” yazıları dergisi ulusal hakemli dergi statüsünde 108. Sayıyı geride bıraktı bile.

Son dönem çalışmalarımızdan olan Avrupa Birliği Erasmus programı desteği ile “Kobi Akademisi” oluşturulmasına yönelik projemiz Ulusal Ajans tarafından kabul edildi ve 2018 yılında çalışmalara başladık. Bu çalışmalarda senin gibi finans profesyoneli olan birçok arkadaşımız bizlere katkı sağlıyor.Bugüne kadar üyelerimiz arasından bakanlık, müsteşarlık, borsa ve diğer kurum başkanlıkları, banka ve diğer kurumların genel müdür ve yönetim kurulu üyelikleri gibi pozisyonlarda bulunan birçok üst düzey yönetici çıkardık. Çatımız altında gelişen dostluklar ve tecrübe paylaşımları bizler açısından benzersiz gelişim imkanları sundu.

Geçmişimizle ve ülkemizin finans kapasitesini geliştiren çalışmalarımızla gurur duyuyoruz.Faaliyetlerimize yalnızca profesyoneller değil ülkemizin seçkin kurumları da destek veriyor. Banka, sigorta, uluslararası denetim ve ödeme şirketlerinden kurumsal üyelerimiz bulunmakta, yeni üyelikler ile daha da güçlenmekteyiz.
Eğer bir Finans Profesyoneli isen ve bizi yeni duyuyorsan özür dileriz. Sana ulaşamamışız. Ama emin ol bunun için artık daha çok gayret sarf etmeye başladık.

Sen de aramıza katıl. Birlikte daha faydalı daha güçlüyüz.

 

Kurumsal Üyelerimiz