Finans dünyasının köklü ve önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın olağan mali genel kurulunda sektörün önemli isimleri yönetime girdi.

 

 

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Dr.Önder Halisdemir’in  yaptığı 11 kişilik Vakıf yönetimine yeni olarak ; Ayşegül Dicle Aydın (Heidric&Struggles Ülke Başkanı), Dr.Cüneyt Sezgin (Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi), Meriç Uluşahin (Türkiye Finans Katılım Bankası ve Pasha Bank Yönetim Kurulu Üyesi), Orhan Ökmen (JCR Ülke Başkanı) seçildiler.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Halisdemir  olağan mali genel kurul kapsamında geçmiş yılı değerlendirdiği konuşmasında “ Finans Kulübün yeni stratejisi tüm banka genel müdürleri, düzenleyici otoriteler, akademik çevre, ekonomi basını ve sektörümüzün önde gelenleri ziyaret edilmek suretiyle paylaşılmış ve görüşleri alınmıştır. Üye tabanımız sürekli seçkin bireysel üyelerin yanısıra  yeni kurumsal üyelerin katılımı ile gelişmektedir. Son bir ayda mevcut üyelerimizin arasına Vakıflar Bankası,Burgan Bank, Nurol Bank, JCR-Eurasia, Heidric&Struggles gibi seçkin kurumlar katılmışlardır. Kurumların değil, finans dünyası profesyonellerinin oluşturduğu bir kuruluş olmamıza rağmen saygın kurumlarımızın bu desteklerini ülkemiz ve vakfımız açısından çok kıymetli buluyoruz. Avrupa Birliği ile Kobi Akademisi oluşturma projemiz AB ve ulusal ajansımız tarafından kabul edilmiş ve iki yıl sürecek çalışmalara başlanmıştır. Ayrıca Finans Profesyonellerinin mesleki saygınlığının gelişimi ile  arabulucu, bilirkişi, hakem vb yeni düzenlenen tanımlamaların bir parçası olmaları için süreçler başlatılmıştır. Bugün de finans sektörünün güçlü, saygın ve aktif isimleri yönetim kurulumuza seçilmiştir. Kendilerine ve daha önce görev yapan üyelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca yakında açıklayacağımız finans dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan yelpazemizi tamamlayacak bir danışma kurulu oluşturuyoruz. Bize duyulan güven ve inancın yüklediği sorumlulukların farkında olarak misyonumuz olan ülkemizin finans kapasitesinin geliştirilmesi konusunda tüm paydaşlar ile işbirliği halinde net bir yol haritası ve büyük bir motivasyon ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” demiştir.

Yeni katılan yönetim kurulu üyeleri ile beraber Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır;

Dr.Önder Halisdemir  Yönetim Kurulu Başkanı

Adnan Nas                  (Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

Ayşegül Dicle Aydın    (Heidric&Struggles Ülke Başkanı)

Dr.Cüneyt Sezgin        (Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi)

Fethi Hinginar             (Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı)

Ferhan Kaptan             Genel Sekreter

Halit Yıldız                   (Şekerbank Yönetim Kurulu Üyesi)

Meral Özertik             (Emas A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi)

Meriç Uluşahin           (Türkiye Finans Katılım Bankası ve Pasha Bank Yönetim Kurulu Üyesi)

Orhan Ökmen             (JCR Ülke Başkanı)

Yusuf G. Penezoğlu     (Kpmg Yönetici Ortak)

Yedek Üyeler

Nihat Karadağ            (Mesleki Gelişim Komitesi Başkanı)

Süheyl Aygül               (Türk Kariyer YKB)

Yeliz Bilgin                  (Nurol Bank Genel Müdür Yardımcısı)

 

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı kurumsal üyeleri ise şu kurumlardan oluşmaktadır: Akbank , Anadolu Sigorta , Burgan Bank, Garanti Bankası, Heidrick & Struggles, JCR-Eurasia, Nurol Yatırım Bankası, PriceWaterhouse,Türkiye İş Bankası, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, VISA Europe, Vakıflar Bankası , Yapı Kredi Bankası, Yatırım Finansman Menkul Değerler